SOMMER!
Her kommer et tips til sommervær-prosjekt med Vintro kalkmaling!

Slå to fluer i en smekk, og nyt sol og sommer samtidig som du får gjort litt tiltrengt vedlikehold utendørs, eller du bare er som meg og må ha noe å holde på med. Her får du noen eksempler på hva Vintro kalkmaling kan brukes til utendørs, og noen tips til hva som kan være lurt å tenke på.
Nye blomsterpotter
Enten de ikke er så fine lenger, eller du bare kunne tenke deg andre farger eller finish, så kan du fint bruke Vintro kalkmaling på blomsterpottene du allerde har fremfor å kjøpe nye. Eller mal de gamle for å passe bedre til dine nye potter -man kan vel aldri ha for mange blomsterpotter utendørs..!

Kanskje oppdager du at du har mer i skuffer og skap du kan dra fram å?

Før..
Utepotte før maling… jepp, den er fra 90-tallet..

Og etter…
Som nye!
Jeg har valgt å bruke flere farger i både grønt, blått og turkis, også har jeg bare lekt meg fram til resultatet.. Du kan selvfølgelig godt bruke bare en farge også, dette er bare et eksempel på hvordan det kan bli med flere forskjellige nyanser. Når du er ferdig, er det lurt å la de stå å herde litt -gjerne en uke. Til slutt behandler du de med Vintro Extreme lakk, som er egnet til overflater som må tåle mye fukt eller hard bruk.


Blir du bitt av basillen? Slapp av, det er helt normalt;-)
Skal prøve å få lagt ut flere utendørsprosjekter med idèer og bilder ganske snart!
Ingunn